11111

 

Zapraszamy 24.04.2024 o godz. 19.00 na koncert na Dworcu Kulturalnym Wieluń - Dąbrowa, podczas którego będą mieli Państwo okazję zaznać twórczości kobiecego duetu, a wystąpią dla Państwa:


- MARIA LAMERS absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i warszawskiej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina.
Pieśniarka, poetka, kompozytorka, malarka, ma w swoim dorobku kilkaset autorskich pieśni, wiele płyt, koncerty w Polsce i poza jej granicami.
Wcześniej związana z Piwnicą Pod Baranami współtworzyła własną, Piwnicę Św. Norberta, formację skupiającą wybitnych muzyków, gdzie obecnie śpiewa.
Pracuje w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muz. Rozrywkowej w klasie wokalnej od samego początku jej powstania, była również współtwórcą tej szkoły.
Wraz z Olgą Szwajgier prowadziła zajęcia w Krakowskiej Wyższej Szkole Teatralnej w katedrze impostacji głosu.
Związana z patriotycznym ruchem Motocyklowych Rajdów Katyńskich przemierzyła z motocyklistami od Gibraltaru po daleką Syberię, będąc korespondentem, kierowcą, bardem, tworząc Hymn Motocyklistów i hymny, pieśni patriotyczne dla innych stowarzyszeń. Znana jest również z przejmujących interpretacji starej pieśni polskiej, ballad Okudżawy czy szant.
Należy do społeczności ,,Natchnieni Bieszczadem” uczestnicząc w koncertach i artystycznych wydarzeniach bieszczadzkich;


- JUSTYNA SIERADZKA urodzona 31.07.1982 r
W Kielcach, Poetka młodego pokolenia- świadoma swojej wartości i wewnętrznego piękna.W swoim zbiorze ma ponad 500 wierszy- pisze o miłości i tęsknotach z nią związanych o Bieszczadach bliskich jej sercu i o życiu które stara się przeżyć jak najlepiej . Laureatka konkursu Dźwiękosłowa na Festiwalu Natchnieni Bieszczadem w Cisnej w 2019 r .We wrześniu 2021 r.powstała pierwsza debiutancka płyta pt. " Czy pamiętasz " z poezją śpiewaną do jej tekstów . W 2022 r.jej wiersze ukazały się w Antologii Poezji Peron Literacki dla Adama ( wyd. KryWaj) ,w Antologii Poezji SEKRETY KOBIECEJ DUSZY 3 (wyd.CZAS NA DEBIUT) oraz w Antologii Poezji CZARODZIEJE PIÓRA 3 (wyd.CZAS NA DEBIUT), jak również w Antologii grupy poetyckiej Poeci znad Silnicy, do której należy.
W Listopadzie 2022 r. wydała swój pierwszy tom poezji pt. " Biegnij ze mną". W Listopadzie 2023 roku została Laureatką ogólnopolskiego konkursu poetyckiego im. Feliksa Raka zdobywając I miejsce.
Zapraszamy po bezpłatne wejściówki do sekretariatu WDK oraz DKWD.

 

Dodaj nagwek 5