s o j k a 3

 

28.10.2022 godz. 19.00 na Dworcu Kulturalnym Wieluń- Dąbrowa odbył się nieprzeciętny koncert artystów: Antka Sojki oraz Janka Jah Love Pęczaka. 
 
 

Antek Sojka to syn Stanisława Soyki. Jego debiutancki album „Po niebie” ukazał się w 2018 roku. Najnowszy, drugi ukazał się 30 września. Do tej pory ukazały się trzy single zapowiadające płytę: „Wszystko gna”, „Wiem, że znajdę ciebie” oraz ostatni „Pamiętam o tym”. Po debiucie płytowym w 2018 roku jako samodzielny artysta Antek powraca w nowej odsłonie. Tym razem dojrzalszy jako artysta, producent i kompozytor. Cały album "Moimi oczami" to refleksja na temat otaczającego świata, własnych doświadczeń i relacji. Krążek otwiera piosenka „Wszystko Gna”, która opowiada o potrzebie spotkania i dostrzeżenia piękna i o uniwersalnej potrzebie zatrzymania się czasem w życiu i rozejrzenia dookoła.
 

Janek „ Jah Love” Pęczak to wszechstronny i utalentowany gitarzysta, producent muzyczny, kompozytor, aranżer i wreszcie wokalista, który w swojej dotychczasowej karierze współpracował z niezliczoną ilością polskich i zagranicznych artystów, stworzył kilka zespołów oraz był związany z zespołem T.Love, gdzie grał na gitarze i komponował. Ostatnimi laty mimo ciągłej współpracy z Muńkiem Staszczykiem postanowił pisać i śpiewać również autorskie piosenki. Jego pierwszy album „Jestem” został bardzo dobrze przyjęty, a utwory „Szedłem do Ciebie” czy „Gdy wracam do domu” już weszły do kanonu polskiej alternatywy.