Projekt bez nazwy 4

 

Za nami pierwsze koncerty w ramach cyklu "Akcje! Wakacje!". W parku im. Żwirki i Wigury zagrali "Grzeczni chłopcy" oraz zespół  "shama". Dziękujemy za wspaniałą frekwencję! 

Kolejnym wydarzeniem będzie spektakl teatru HoM "Don Kichot". Zapraszamy 27.07.2024 o godz. 21.00 na plac Legionów. 

Wstęp wolny!
 
 
“... Miasteczko jak miasteczko. Pełno takich w świecie a wszystkie jednakie. Zgiełk, gwar i tumult. Możni się bogacą, nędzarze biednieją, złodzieje kradną, a dzieci się śmieją. Rwetes. Hałas. Ciche cudzołóstwa i głośne modlitwy. Matrony, pieniacze, wściekłe żony, lubieżnicy i łajdacy, a nie rozróżnisz, kto jest kim, bo się przecież tak sprytnie się chowają....a to za funkcją, a to za urzędem. A jak nie ma za czym większym, to choćby za ubiorem.... Domy, rzeźnia, targ i młyn…”
Jak dziś świat traktuje wyobcowanych marzycieli pokroju Don Kichota? Na jaki los może liczyć w patriarchalnej społeczności, bynajmniej nie będąca wzorem cnót niewieścich Dulcynea?
Don Kichot na podstawie powieści Miguela Cervantesa – najnowsza produkcja tyskiego teatru HoM, to monumentalne widowisko plenerowe oparte na klasycznych technikach teatru ulicznego – gigantyczne machiny, ogień i interakcja z widzem. Spektakl ma jednocześnie formę koncertu, gdyż oprawę muzyczną skomponował i wykona na żywo Michał Czachowski, jeden z najbardziej rozpoznawanych i utytułowanych gitarzystów flamenco w Polsce. Towarzyszył mu będzie nie mniej utalentowany saksofonista - Michał Sosna.
Obsada:
Agnieszka Malicka, Alina Bachara, Marta Zielonka, Anna Swoboda, Anna Stępień, Grzegorz Żyła, Grzegorz Król, Jakub Kabus, Kamil Ciesielski, Maciej Nogieć, Marcin Włosiński, Tomasz Frąszczak, Michał Czorny, Krzysztof Wajda

Scenariusz: Jakub Kabus
Scenografia: Jakub Kabus, Marek Sobieski
Projekt lalki konia: Tomasz Frąszczak
Kostiumy: Marta Zielonka
Muzyka: Michał Czachowski, Michał Sosna

 

 

 

Akcje wakacje pion