Dodaj nagwek 16

             Serdecznie zapraszamy na koncert Joanny Bejm, który odbędzie się 24.03.2023 o godz. 19.00                    na Dworcu Kulturalnym Wieluń Dąbrowa. Wejściówki na koncert dostępne będą w sekretariacie WDK ul. Krakowskie Przedmieście 5 oraz na DKWD ul. Kolejowa 8. Na koncercie usłyszymy standardy muzyki filmowa z pierwszej połowy XX wieku.
 
Joanna Bejm to wokalistka i animatorka kultury.
Szkołę muzyczną w klasie fortepianu ukończyła z wyróżnieniem. Od najmłodszych lat fascynowało ją śpiewanie. Udzielała się z sukcesami na wielu konkursach piosenki. Warsztat wokalny rozwijała na masterclass pod okiem m.in. Sibel Kose, Kevina Mahogany’ego, Sofii Ribeiro, Elżbiety Zapendowskiej. Ukończyła także Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.
Jest laureatką wielu festiwali i konkursów piosenki, m.in. programu telewizyjnego „Szansa na sukces” oraz konkursu „Debiuty’” na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Stypendystka Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Stowarzyszenia Autorów ZAIKS oraz Związku Artystów i Wykonawców STOART.
Od lat współpracuje z wybitnymi muzykami jazzowymi, m.in. z: Bogdanem Hołownią, Rafałem Stępniem, Wojciechem Pulcynem, Piotrem Rodowiczem, Sebastianem Frankiewiczem, Robertem Murakowskim, Konradem Kubickim, Michałem Jurkiewiczem.
Koncertuje w projektach związanych z piosenką poetycką oraz z zespołami jazzowymi. Lubi łączyć różne gatunki muzyczne z poezją. Dała temu wyraz projektem poświęconym Halinie Poświatowskiej.
W październiku 2019 r. ukazała się jej autorska płyta „Jesteś” z muzyką do wierszy Haliny Poświatowskiej, która zebrała bardzo pozytywne recenzje zarówno słuchaczy, jak i krytyków. Zachwycił się nią m.in. Marek Niedźwiecki, wielokrotnie emitując utwory z płyty w swoich audycjach a także umieszczając piosenkę „Mówię kocham” na swojej jubileuszowej 20. edycji bestsellerowej kompilacji Marek Niedźwiecki zaprasza do Smooth Jazz Cafe wydanej przez Universal Music Polska w listopadzie 2020 r.
W 2021 r. w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury stworzyła projekt muzyczny poświęcony zapomnianym poetom pokolenia Kolumbów.
Pod koniec 2021 r. wydała kolejne, autorskie single: „Na skróty”, „Smutek wieczorny” i „Jutro”, który znalazł się na najnowszej składance Marek Niedźwiecki zaprasza do Smooth Jazz Cafe 21