Wieluński Dom Kultury
Pokaż menu

O nas

Wieluński Dom Kultury mieści się w budynku byłej Cerkwi pw. Przenajświętszej Bogarodzicy Maryi w Wieluniu.

Cerkiew wzniesiona została w latach 1900-1902 i zastąpiła pierwszą wieluńską cerkiew św. Włodzimierza z 1852 roku (budynek przy ulicy Palestranckiej), która na początku XX okazała się za mała. Od momentu wycofania się z Wielunia w 1914 roku wojsk rosyjskich obiekt stał się zbyt duży dla topniejącej społeczności prawosławnej. Jednak jeszcze w latach 20. odbywały się tu nabożeństwa. W 1934 Sejmik Wieluński odkupił obiekt przekazując prawosławnym na dom modlitw kamienicę przy ul. Krakowskie Przedmieście.

W trakcie prac adaptacyjnych usunięto liczne kopuły wieńczące nawę, kruchtę i boczne kaplice. W 1935 roku budynek przekształcono w Muzeum Ziemi Wieluńskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po wojnie budynek został zajęty przez jeden z wieluńskich domów kultury.

 

Kadra

Dyrektor: Elżbieta Kalińska

Administracja: tel. 43 843 86 40, sekretariat@wdkwielun.pl
Daniel Szudra – St. referent ds. obsługi klienta – tel. 735 968 032, d.szudra@wdkwielun.pl
Mirosława Rzepecka – referent ds. obsługi klienta – m.rzepecka@wdkwielun.pl

Księgowość:
Justyna Dudek – główna księgowa, kadrowa, j.dudek@wdkwielun.pl
Żaneta Kusiak – specjalista ds. księgowych, z.kusiak@wdkwielun.pl

Dział merytoryczny:
Anna Macińska – instruktor plastyki – a.macinska@wdkwielun.pl
Zofia Spaleniak – specjalista ds. animacji kultury i fundraisingu – tel. 694 478 978, z.spaleniak@wdkwielun.pl
Marek Walczak – kierownik sceny  – tel. 735 984 807, m.walczak@wdkwielun.pl
Dariusz Szymanek – akustyk, tel. 728 352 969, d.szymanek@wdkwielun.pl
Magdalena Wujec – kierownik promocji –  mwujec@wdkwielun.pl
Filip Janusiak – akustyk, f.janusiak@wdkwielun.pl
Marcin Bernaś – animator kultury – m.bernas@wdkwielun.pl
Aleksander Łebek – oświetleniowiec, pracownik obsługi a.lebek@wdkwielun.pl

Dział gospodarczy:
Piotr Chudy – rzemieślnik – elektryk, tel 728 633 808, p.chudy@wdkwielun.pl
Violetta Cichoń – pracownik gospodarczy, v.cichon@wdkwielun.pl
Bogdan Paweł Gaik – pracownik gospodarczy, tel. 660 559 293, p.gaik@wdkwielun.pl
Marcin Guzina – pracownik obsługi, m.guzina@wdkwielun.pl

KINO – TEATR SYRENA

Jacek Olejnik – manager kina, kino@wdkwielun.pl
Grażyna Budzeń – kasjer, g.budzen@wdkwielun.pl
Dagmara Szymanek – kasjer, dszymanek@wdkwielun.pl
Wojciech Kusiak – kinooperator, referent ds. obsługi kina, w.kusiak@wdkwielun.pl

 

 

Statut

Statut Wieluńskiego Domu Kultury można pobrać klikając w odnośnik: Statut WDK

Ochrona danych osobowych w WDK

Wszystkie osoby korzystające z oferty Wieluńskiego Domu Kultury prosimy
i zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania
danych osobowych w Wieluńskim Domu Kultury  Informacje o przetwarzaniu danych osobowych w WDK

Regulamin

Regulamin Warsztatów Artystyczno – Edukacyjnych  w Wieluńskim Domu Kultury: Regulamin

Wzór Karta Pełnoletniego oraz Niepełnoletniego uczestnika Warsztatów Artystyczno – Edukacyjnych Sezon 2019/2020: Karta Pełnoletni / Karta Niepełnoletni 

Cennik

Cennik opłat za Warsztaty Artystyczno-Edukacyjne w Wieluńskim Domu Kultury : cennik 2019/2020 

Plan zajęć

Plan zajęć Wieluńskiego Domu Kultury w roku szkolnym 2019 / 2020

Dni wolne od zajęć

Dni wolne od zajęć w Wieluńskim Domu Kultury w roku szkolnym 2019/2020: Plik

                          SEKRETARIAT WIELUŃSKIEGO DOMU KULTURY

                                                                    Poniedziałek          8:00 – 16:00

                                                                     Wtorek                   8:00 – 16:00

                                                                     Środa                      8:00 – 16:00

                                                                     Czwartek                8:00 – 16:00

                                                                     Piątek                     8:00 – 13:00

Pokaż panel
Pracownia muzyki
Pracownia plastyki
Pracownia arteterapii
Pracownia ruchu
Kluby
Wieluński Uniwersytet trzeciego wieku


Kontakt

Wieluński Dom Kultury
Krakowskie Przedmieście 5
98-300 Wieluń
tel. 43 843 86 40
Więcej...

Zadanie pn. "Wieluń dla pokoju" sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Zadanie pn. "Wieluńskie metamorfozy. Sztuka w walce z przemocą” dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje 2019.

Zadanie pn. „Aktywnie i ekologicznie na Ziemi Wieluńskiej” dofinansowane ze środków Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich.

Zadanie pn.: < „Moniuszkowskie inspiracje na ul. Moniuszki w Wieluniu” dofinansowane ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego.